|
نوع خبر 
 
استاد زبان فارسی دانشگاه دولتی شرق‌شناسی تاشکند در گفت‌وگو با ایبنا:
 استقبال از زبان فارسی در ازبکستان عالی است
ذاکر عارف‌جان‌اُف، استاد زبان فارسی دانشگاه دولتی شرق‌شناسی تاشکند ازبکستان می‌گوید: استقبال از زبان فارسی در کشور ازبکستان بسیار عالی است. مثلا گروه زبان فارسی به همراه زبان عربی جزو اولین دپارتمان‌هایی است که در دانشگاه‌های ازبکستان تشکیل شده و دپارتمان‌هایی مثل چین و کره و ... خیلی بعد از زبان فارسی دایره شده است.
سه شنبه 23 مرداد 1397  3:8
شرکت کننده ارمنستانی حاضر در هشتاد و پنجمین دوره دانش افزایی در گفت‌و‌گو با «جوان»:
 الفبای فارسی به زیبایی تابلوی نقاشی است
آموزش زبان فارسی یکی از ابزار‌های گسترش دیپلماسی عمومی کشورمان است؛ راهی برای حفظ فرهنگ غنی فارسی و البته گسترش آن در فضایی که زبان‌های ملی کشور‌های گوناگون به دلایل مختلفی در معرض نابودی قرار گرفته است.
پنجشنبه 18 مرداد 1397  3:53
استادان خارجی آموزش زبان و ادبیات فارسی بنیاد سعدی در گفت‌و‌گو با «ایران» عنوان کردند
 زبان، کلیدی مهم در دستیابی به دیپلماسی فرهنگی
صحبت از تجربه سفرشان به تهران و همنشینی با ایرانیان که به میان می‌آید ردپایی از خاطراتی که درهمین مدت کوتاه در ذهنشان نقش بسته در گفته‌ها و حتی نگاه سرشار از شوقشان دیده می‌شود. 67 نفر هستند و از حدود 15 کشور جهان به میزبانی بنیاد سعدی برای دوره‌ای یک ماهه به ایران سفر کرده‌اند. آن طور که مسئولان بنیاد سعدی چندی قبل اعلام کردند در این دوره آموزشی برخلاف ماه‌ها و سال‌های قبل، خبری از دانشجویان زبان فارسی نیست، همه این افراد در کشورهای خود مشغول تدریس زبان و ادبیات فارسی آن هم در مراکز علمی- دانشگاهی هستند و اغلب هم تحصیلاتی در سطح کارشناسی ارشد و دکتری دارند.
شنبه 13 مرداد 1397  5:47
گزارش بخش فرهنگ و ادب ایسنا از سفر استادان زبان فارسی خارجی به سمنان؛
 سفر با خارجی‌های فارسی‌بلد
دختر و پسری با زبان فارسی عاشق می‌شوند و کودکی با لالاییِ فارسی می‌خوابد. هرکس به زبانی حرف می‌زند اما این‌جا زبانِ مشترک‌ فارسی است. با زبان فارسی سفر می‌کنند و به دل تاریخ و طبیعت می‌روند. از ملیت‌های مختلف با شکل‌ها و مذهب‌های متفاوت هستند اما آن‌چه آن‌ها را به ایران رسانده زبان فارسی است.
دوشنبه 8 مرداد 1397  8:51
گزارش ایسنا از سفر استادان زبان فارسی خارجی به جنگل ابر؛
 سفری به جنگل ابر با بقچه شعر
شماری از اساتید خارجی زبان فارسی که به دعوت بنیاد سعدی به ایران آمده بودند با همکاری میراث فرهنگی استان سمنان در سفری به شهرستان‌های مختلف این استان با جاذبه‌های تاریخی و گردشگری استان آشنا شدند.
يکشنبه 7 مرداد 1397  5:47
1 2 3 4 5 6
 نتایج 1 - 5 از تعداد 35  خبر