|
نوع خبر 
 
 
استاد زبان فارسی تونس؛
تونس از تجارب آموزشی ایران بهره‌ می‌برد
منصف حامدی، استاد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه زیتونه تونس با تأکید بر بهره‌‌مندی‌ از تجارب آموزشی ایران در تونس، خواستار تداوم دوره‌های‌ دانش‌افزایی زبان فارسی شد.
تونس از تجارب آموزشی ایران بهره‌ می‌برد

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، منصف حامدی، استاد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه زیتونه تونس در گفت‌وگو با خبرنگار این سازمان، از سفرهای متعدد خود به ایران و کسب روش و مهارت‌های نوین زبانی و ادبی در هشتادوپنجمین دوره‌ دانش‌افزایی زبان فارسی، سخن گفت.

حامدی در رابطه با زندگی و فعالیت‌های خود که در عرصه زبان و ادبیات فارسی انجام داده است، ضمن معرفی خود، اظهار کرد: بنده 25 دی‌ماه سال 1373 برای تحصیل در رشته فلسفه اسلامی به ایران آمدم و از آنجایی که به معارف و احکام اسلامی علاقه‌مند بودم در جامعةالمصطفی (ص) العالمیه قم تحصیلات عالیه خود را آغاز کردم.

این استاد دانشگاه افزود: تحصیل در دروس فلسفه اسلامی جامعةالمصطفی (ص) العالمیه قم فرصت خوبی بود تا با اندیشه‌های اسلامی بیش از گذشته آشنا شوم که همین امر مستلزم فراگیری زبان فارسی بود.

این مترجم در باره اهمیت و جایگاه زبان فارسی گفت: زبان فارسی فرصتی مغتنم برای گسترش فرهنگ ایرانی است؛ چراکه با فراگیری این زبان شیرین می‌توان به فرهنگ، آداب و رسوم ایرانیان آشنا شد.

حامدی اظهار کرد: برای من که سال‌های طولانی در ایران زندگی کردم و پس از فارغ‌التحصیلی به تونس بازگشتم، یادگیری زبان فارسی ظرفیت مهمی در همگرایی بین‌المللی و نیز، انتقال اندیشه و تمدن اسلامی بود.

وی به تدریس زبان فارسی در دانشگاه جامعه زیتون از ۷۰ سال گذشته اشاره کرد و گفت: متأسفانه با به وجود آمدن تحولاتی در تونس، تغییرات منفی در زمینه زبان فارسی ایجاد شد و همین عامل منجر به تعطیلی کلاس‌های زبان فارسی در این کشور شد، اما با تلاش رایزنی فرهنگی ایران از سال ۲۰۱۴ تا کنون ۴ دانشکده دیگر خواهان تدریس زبان فارسی شدند.

حامدی با اشاره به استقبال دانشجویان دانشگاه‌های تونس از برگزاری کلاس‌های زبان فارسی، پیشنهاد اعزام اساتید ایرانی به تونس را داد و بر بهره‌گیری از تجارب آموزشی ایران در تونس تأکید کرد.

وی با تأکید بر ایجاد برنامه‌ریزی راهبردی برای گسترش زبان فارسی در تونس گفت: اکنون زمینه لازم برای ترجمه آثار فارسی در تونس فراهم است که با ایجاد فرصت‌های مطالعاتی و دوره‌های دانش‌افزایی می‌توان زبان فارسی را گسترش داد.

این استاد دانشگاه خواستار افزایش تعداد روزهای برگزاری دوره دانش‌افزایی زبان و ادبیات فارسی برای کسب مهارت‌های تخصصی و تحقیق و آموزش در زبان فارسی شد و از رایزنی فرهنگی ایران در تونس، بنیاد سعدی و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برای فراهم شدن سفر خود به ایران و آشنایی با فرهنگ و هنر ایرانی تشکر و قدردانی کرد.

پایان خبر

سه شنبه 9 مرداد 1397  2:40

 اخبار مرتبط
شنبه 11 مهر 1394  |  بازدید فارسی آموزان تونسی و قطری از بنیاد ایرانشناسی
چهارشنبه 4 مرداد 1396  |  شیفتگی تونسی‌ها به خاندان نبوت
سه شنبه 30 مرداد 1397  |  به بهانه حضور موفقیت ­آمیز استادان تونسی در نخستین دوره بلند مدت تربیت مدرس بنیاد سعدی
دوشنبه 6 مهر 1394  |  دیدار فارسی آموزان تونسی و قطری با معاون امور بین الملل بنیاد سعدی
آخرين تاريخ بازديد : سه شنبه 31 ارديبهشت 1398  2:6:44
تعداد بازديد از اين خبر : 1771
کدخبر : 1804

کليد واژه هاي مرتبط : تونس  ;