|
نوع خبر 
 
 
با حضور شرکت کنندگان هشتاد و پنجمین دوره دانش افزایی بنیاد سعدی؛
پنجمین نشست «قند پارسی» در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار می‌شود
پنجمین نشست «قند پارسی»، هفتم مرداد با شرکت 44 تن از استادان و دانشجویان زبان فارسی از 12 کشور جهان در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار می‌شود
پنجمین نشست «قند پارسی» در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از  سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، پنجمین نشست «قند پارسی»، عصر روز یکشنبه، هفتم مرداد ساعت 18:30 با حضور و سخنرانی غلامعلی حدادعادل، رییس بنیاد سعدی، ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و شرکت 44 تن از استادان و دانشجویان زبان فارسی از 12 کشور جهان در حسینیه الزهرا (س) این سازمان، برگزار می‌شود.

در این مراسم، نظر به اهمیت زبان فارسی و اهتمام در ترویج دومین زبان جهان اسلام، فارسی‌آموزان شرکت‌کننده از کشورهای ترکیه، گرجستان، تونس، هند، ازبکستان، بنگلادش، دانمارک، صربستان، سوریه، آلبانی، اوگاندا و کنیا به بیان نقطه‌نظرات و دیدگاه‌های خود پیرامون برگزاری هشتادوپنجمین دوره دانش‌افزایی زبان فارسی بنیاد سعدی می‌پردازند.

هشتادوپنجمین دوره دانش‌افزایی زبان فارسی که توسط بنیاد سعدی برگزار می شود مختص استادان زبان فارسی در سراسر جهان برنامه‌ریزی شده است که طی آن شرکت‌کنندگان طی 4 هفته و در قالب 90 ساعت کلاسی، مهارت‌های تدریس استاندارد آموزش زبان فارسی به عنوان زبان دوم را فرا می‌گیرند.

این افراد که با هماهنگی بنیاد سعدی و نمایندگی‌های فرهنگی کشورمان در  این دوره شرکت کرده‌اند، با روش تدریس مهارت‌های خواندن، صحبت کردن، نوشتن و شنیدن را می‌آموزند و با فنون آموزش ادبیات فارسی آشنا می‌شوند.

آشنایی با استاندارد آموزش زبان فارسی، اصول کلاسداری و مدیریت کلاس، روش تدریس کتاب‌های بنیاد سعدی مانند گام اول از دیگر برنامه‌های آموزشی است که در این دوره تعریف شده است.

گفتنی است، برنامه‌های فرهنگی جهت آشنایی استادان خارجی با فرهنگ مردم ایران شامل بازدید از دریاچه چیتگر، کاخ گلستان، برج آزادی و برج میلاد، شهر فرش، شهرک سینمایی غزالی، موزه ایران باستان، اماکن مذهبی اقلیت‌های دینی و سفر به دو استان سمنان و اصفهان می‌شود.

چهارشنبه 3 مرداد 1397  1:39

آخرين تاريخ بازديد : سه شنبه 31 ارديبهشت 1398  5:29:43
تعداد بازديد از اين خبر : 1390
کدخبر : 1787

کليد واژه هاي مرتبط : هشتاد و پنجمبن دوره دانش افزایی  ;