|
نوع خبر 
 
 
آموزش زبان فارسی در شبکه‌های اجتماعی در پاکستان
آموزش زبان فارسی بر روی فیسبوک رایزنی فرهنگی ایران در پاکستان، راه‌اندازی شد.
آموزش زبان فارسی در شبکه‌های اجتماعی در پاکستان

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، همزمان با روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و روز پاسداشت زبان فارسی، به همت رایزنی فرهنگی ایران در پاکستان و نماینده بنیاد سعدی، آموزش فارسی در صفحه فیسبوک این رایزنی فرهنگی راه‌اندازی شد.

این آموزش در راستای حفظ و گسترش زبان و ادب پارسی و استفاده از فضای مجازی صورت گرفته است و علاوه بر کلاس‌های حضوری زبان فارسی که با همکاری بنیاد سعدی در مرکز تحقیقات فارسی ایران و پاکستان برگزار می‌شود، امکان یادگیری از راه دور را برای علاقمندان فراهم ساخته است.

در این دوره آموزشی علاوه بر تدریس زبان فارسی به موضوعات آشنایی با دستور زبان فارسی، فرق بین زبان گفتاری و نوشتاری، تمیز بین لهجه‌های فارسی و دری، آشنایی با روش تعارف‌های فارسی، آشنایی با روش گفت‌وگوی روزمره، آشنایی با گلچین‌های ادبیات فارسی، روش مثنوی‌خوانی با تکرار و ترجمه و توضیح ابیات، اشاره به کلمات مشترک زبان اردو و فارسی، بیان ارزش فارسی برای آشنابی با زبان و ادبیات اردو و زبان‌های دیگر پاکستان و اشاره به نکاتی که بیانگر پیوستگی هویت اصلی پاکستانی‌ها به زبان فارسی هستند، پرداخته شده است.

بنا بر اعلام این خبر، این دوره آموزش مجازی زبان فارسی به 3 ماه و در 15 جلسه با تدریس علی کمیل قزلباش (به صورت کلیپ‌های ضبط شده) ارایه خواهد شد.

همچنین در این دوره 17 نفر از جمله دانشجو، استاد، کارمند و ... ثبت‌نام کرده‌اند.

پایان خبر

شنبه 29 ارديبهشت 1397  10:53

 اخبار مرتبط
شنبه 7 بهمن 1396  |  دیدار زبان آموز برگزیده 84 امین دوره دانش افزایی بنیاد سعدی با مسئول نمایندگی فرهنگی ایران در کراچی
شنبه 29 ارديبهشت 1397  |  آموزش زبان فارسی در شبکه‌های اجتماعی در پاکستان
چهارشنبه 22 شهريور 1396  |  «آرامش‌» و «امنیت» پررنگ‌ترین ویژگی‌ ایران اسلامی است
سه شنبه 26 مرداد 1395  |  فارسی‌آموزان در جشن استقلال پاکستان با حافظ و مولانا هم نشین شدند
آخرين تاريخ بازديد : شنبه 28 ارديبهشت 1398  12:43:44
تعداد بازديد از اين خبر : 1857
کدخبر : 1686

کليد واژه هاي مرتبط : پاکستان  ;  آموزش مجازی  ;