|
نوع خبر 
 
 
خبرگزاری ایسنا گزارش داد؛
بازدید اساتید خارجی زبان فارسی از جاذبه‌های گردشگری استان سمنان
نزدیک به یک‌صد استاد خارجی زبان فارسی شاغل در دانشگاه‌های خارج از کشور از جاذبه‌های گردشگری و تاریخی استان سمنان بازدید کردند.
بازدید اساتید خارجی زبان فارسی از جاذبه‌های گردشگری استان سمنان

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از خبرگزاری ایسنا، محمد جهانشاهی مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان در گفت‌وگو با خبرنگار منطقه سمنان این خبرگزاری اظهار کرد: در این تور دو روزه استاد خارجی زبان فارسی با حضور در شهرستان‌های گرمسار، سمنان، دامغان و شاهرود از جاذبه‌های مختلف استان و از جمله معدن نمک گرمسار، مسجد امام و خانه‌های تاریخی سمنان، چشمه‌علی دامغان، مجموعه بایزید بسطامی، مقبره ابوالحسن خرقانی و جنگل ابر شاهرود بازدید کردند.

وی با بیان اینکه این تور با مشارکت بنیاد سعدی و میراث فرهنگی استان برگزار شد افزود: در این تور اساتیدی از کشورهای ارمنستان، کنیا، اگاندا، آلبانی،ترکیه، سوریه، بنگلادش، ازبکستان ،تاجیکستان و...حضور داشتند.

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان برگزاری این تور را موفق ارزیابی و خاطرنشان کرد: برپایی تورهایی از این دست می‌تواند زمینه تحقق شعار محوری "استان سمنان مقصدی تازه برای سفر" را فراهم کند.

وی با اشاره به تفاهمنامه منعقد شده بین میراث فرهنگی استان و بنیاد سعدی ایران یادآوری کرد: قرار است که در قالب این تفاهمنامه بیش از ۶۰۰ دانشجو و مدرس خارجی رشته زبان فارسی از استان سمنان بازدید و با ظرفیت های گردشگری استان آشنا شوند.

جهانشاهی با اشاره به تنوع آثار تاریخی و جاذبه‌های گردشگری در استان خاطرنشان کرد: معرفی این ظرفیت‌ها در کنار تنوع اقلیمی کم‌نظیر استان می‌تواند زمینه رونق صنعت گردشگری را بیش از پیش در این استان پهناور و چهارفصل فراهم کند.

به گزارش خبرنگار ایسنا-گزارش کامل این سفر فردا در خبرگزاری ایسنا منتشر خواهد شد.

پایان خبر

شنبه 6 مرداد 1397  3:42
منبع : ایسنا

 اخبار مرتبط
دوشنبه 25 تير 1397  |  هشتاد و پنجمین دوره دانش افزایی زبان فارسی بنیاد سعدی با برگزاری جلسه توجیهی آغاز شد
يکشنبه 24 تير 1397  |  برگزاری دوره اختصاصی تربیت مدرس زبان فارسی ضروری است
چهارشنبه 27 تير 1397  |  نشست بررسی وضعیت زبان فارسی در کشورهای جهان توسط بنیاد سعدی برگزار می شود
يکشنبه 31 تير 1397  |  تاریخ، تمدن و زندگی اجتماعی ایران امروز از نگاه استادان زبان فارسی خارجی
آخرين تاريخ بازديد : شنبه 31 فروردين 1398  21:33:42
تعداد بازديد از اين خبر : 931
کدخبر : 1794

کليد واژه هاي مرتبط : هشتاد و پنجمین دوره دانش افزایی  ;