|
نوع خبر 
 
 
برگزاری مرحله مقدماتی پنجمین دوره المپیاد زبان فارسی در ترکیه
مرحله مقدماتی پنجمین دوره المپیاد زبان و ادبیات فارسی با شرکت دانشجویان، فارسی‌آموزان و علاقمندان به زبان و ادبیات فارسی در سراسر ترکیه، برگزار شد.
برگزاری مرحله مقدماتی پنجمین دوره المپیاد زبان فارسی در ترکیه

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مرحله مقدماتی پنجمین دوره المپیاد زبان و ادبیات فارسی در مرکز آموزش زبان فارسی در شهر آنکارا و در دانشگاه‌های استانبول، آنکارا، آتاتورک ارزروم، کریک قلعه و سلجوق قونیه برگزار شد.

احمد جباری، مدیر مرکز آموزش زبان و ادبیات فارسی آنکارا در رابطه با برگزاری این آزمون، افزود: برگزاری المپیادهای زبان و ادبیات فارسی، زمینه‌ای برای ارزیابی دانشجویان و فارسی‌آموزان است.

وی گفت: المپیاد زبان فارسی در دو مرحله مقدماتی و نهایی با سؤالاتی عمومی ویژه دانشجویان مقطع کارشناسی و فارسی‌آموزان و سؤالات تخصصی ویژه دانشجویان رشته زبان فارسی مقاطع فوق لیسانس و دکترای دانشگاه برگزار می‌شود.

مدیر مرکز آموزش زبان و ادبیات فارسی آنکارا در تشریح مرحله نهایی این المپیاد اظهار کرد: مرحله نهایی المپیاد زبان فارسی با حضور نفرات برتر مرحله مقدماتی در مرکز آموزش زبان فارسی آنکارا (فومر) در تاریخ 14 آوریل (فروردین‌ماه 1397) با نظارت نماینده بنیاد سعدی برگزار می‌شود.

وی جوایز نفرات برگزیده را سفری یک ماهه به ایران و شرکت در دوره‌های پیشرفته زبان فارسی همراه با تور ایرانگردی اعلام کرد.

بنابر اعلام این خبر، مرکز آموزش زبان و ادبیات فارسی جمهوری اسلامی ایران در آنکارا با داشتن چهار دهه سابقه آموزشی در حوزه زبان و ادبیات فارسی گام‌های مؤثری را در ارتقاء جایگاه زبان فارسی در ترکیه کسب کرده و زبان‌آموزان فراوانی را به جامعه فرهنگ‌دوست، آموزش داده است.

پایان خبر

سه شنبه 22 اسفند 1396  12:24

 اخبار مرتبط
يکشنبه 2 اسفند 1394  |  پایان دوره دانش‌افزایی زبان فارسی در استانبول
چهارشنبه 28 بهمن 1394  |  اعطای گواهینامه به فارغ‌التحصیلان فارسی آموز در استانبول
يکشنبه 20 فروردين 1396  |  برگزاری المپیاد زبان فارسی در ۱۰ کشور در سال ۹۶
سه شنبه 17 اسفند 1395  |  المپیاد زبان فارسی در قزاقستان برگزار شد
آخرين تاريخ بازديد : جمعه 3 اسفند 1397  6:38:15
تعداد بازديد از اين خبر : 1650
کدخبر : 1613

کليد واژه هاي مرتبط : ترکیه  ;  استانبول  ;  المپیاد زبان فارسی  ;