|
نوع خبر 
 
 
شرکت کننده ترکیه ای حاضر در هشتاد و پنجمین دوره دانش افزایی؛
سفر به شهرهای ایران آرزوی من است
آیسل ییلدیزارول، استادیار دانشگاه ترکیه گفت: ایران مردمانی خوش اخلاق و مهمان‌نوازی دارد و سفر به تمام شهرهای ایران برای آشنایی با آداب و رسوم اقوام ایرانی آرزوی من است.
سفر به شهرهای ایران آرزوی من است

به گارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، آیسل ییلدیزارول، استادیار و پژوهشگر زبان و ادبیات فارسی دانشگاه ترکیه در گفت‌وگو با خبرنگار این سازمان، گفت: زمانی که با تاریخ و فرهنگ ایران آشنا شدم، تصمیم گرفتم به ایران سفر کنم تا تمام آنچه را که مطالعه کرده بودم، از نزدیک تجربه کنم.

وی که تاکنون سه بار به ایران سفر کرده است، از علاقه‌مندی خود به زبان فارسی یاد کرد و گفت: زبان و ادبیات فارسی رشته دانشگاهی من است و معتقدم حضور فارسی‌آموزان، استادان و پژوهشگران زبان فارسی در دوره‌های دانش‌افزایی می‌تواند به کیفیت بهتر یادگیری همراه با آموزش مؤثرتر کمک بسزایی داشته باشد.

استادیار دانشگاه ترکیه ضمن قدردانی از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، بنیاد سعدی و نمایندگی فرهنگی کشورمان در ترکیه جهت فراهم کردن برگزاری دوره‌های دانش‌افزایی، گفت: علاقه‌مندم فرصتی مهیا شود تا علاوه بر حضور در کلاس‌های درس زبان فارسی از اماکن فرهنگی تهران دیدن کنم.

وی افزود: ایران مردمانی خوش اخلاق و مهمان‌نوازی دارد و اگر فرصت پیش بیاید، دوست دارم به تمام شهرهای ایران سفر کنم تا با آداب و رسوم اقوام ایرانی آشنا شوم.

دانشجوی دکتری زبان و ادبیات فارسی دانشگاه ترکیه در باره آشنایی جوانان ترکیه با جمهوری اسلامی ایران گفت: با توجه به تبلیغات منفی که جهان غرب علیه ایران انجام می‌دهد‌، باید برای معرفی فرهنگ و تمدن ایران و اطلاع‌رسانی درست از ایران برای نسل جوان تلاش شود.

پایان خبر

 

يکشنبه 14 مرداد 1397  6:53

 اخبار مرتبط
دوشنبه 25 تير 1397  |  هشتاد و پنجمین دوره دانش افزایی زبان فارسی بنیاد سعدی با برگزاری جلسه توجیهی آغاز شد
يکشنبه 24 تير 1397  |  برگزاری دوره اختصاصی تربیت مدرس زبان فارسی ضروری است
چهارشنبه 27 تير 1397  |  نشست بررسی وضعیت زبان فارسی در کشورهای جهان توسط بنیاد سعدی برگزار می شود
يکشنبه 31 تير 1397  |  تاریخ، تمدن و زندگی اجتماعی ایران امروز از نگاه استادان زبان فارسی خارجی
آخرين تاريخ بازديد : چهارشنبه 28 فروردين 1398  8:36:3
تعداد بازديد از اين خبر : 1166
کدخبر : 1810

کليد واژه هاي مرتبط : هشتاد و پنجمین دوره دانش افزایی  ;