|
نوع خبر 
 
 
جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویان زبان فارسی دانشگاه سلجوق ترکیه برگزار شد
مراسم جشن فارغ‌التحصیلی سال تحصیلی 2017 ـ 2018 دانشجویان زبان و ادبیات فارسی دانشگاه سلجوق ترکیه، در سالن مرکز فرهنگی سلیمان دمیرال در پردیس دانشگاه سلجوق برگزار شد.
جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویان زبان فارسی دانشگاه سلجوق ترکیه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در این مراسم مسئولین دانشکده ادبیات دانشگاه سلجوق، اساتید، پژوهشگران، دانشجویان گروه زبان و ادبیات فارسی، خانواده‌های دانشجویان فارغ‌التحصیل شرکت داشتند و  دانشجویان گروه زبان و ادبیات فارسی نمونه‌هایی از ادبیات و شعر فارسی به ویژه اشعار مولوی را ارایه دادند.

علی تمیزال، مدیر گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه سلجوق ترکیه در این مراسم مطالبی در خصوص اهمیت و جایگاه ویژه آموزش زبان فارسی در ترکیه بیان کرد و گفت: با توجه به شرایط خاص حاکم بر منطقه در چند سال اخیر، تعامل و گفت‌وگوی سازنده مهم‌ترین عامل برقراری ارتباط درست، منطقی و دوستانه بوده و کلید رفع مشکلات و رسیدن به صلح است و این امر تنها از طریق زبان و ارتباطات کلامی مؤثر صورت می‏ گیرد.

تمیزال در ادامه با اشاره به اشتراکات فرهنگی دو کشور بیان کرد: روابط عمیق و مشترکات تاریخی، زبانی و فرهنگی میان ایران و کشورهای همسایه به ویژه ترکیه و پیوستگی ناگسستنی مردم دو کشور و مشترکات زبانی فارسی و ترکی، آموزش زبان فارسی و آشنایی مردم ترکیه با ادبیات ایران که مجموعه‏ های غنی از اشعار حقوق بشری، صلح‌طلبانه و آشتی‌جویانه است، راهکاری مفید و البته غیرقابل اجتناب به شمار می‌آید.

وی با اشاره به پیوستگی و مشترکات تاریخی مذهبی و فرهنگی ایران با کشورهای منطقه به ویژه ترکیه، گفت: زبان فارسی و ظرفیت‏ های آن به عنوان ابزاری برای ایجاد تعامل سازنده است و آموزش این زبان در کنار دیگر زبان‏ های منطقه، به عنوان راهی برای نیل به صلح و آرامش خواهد بود.

در پایان این مراسم گواهینامه‌های فارغ‌التحصیلان اهدا شد و نفرات اول تا سوم دوره از سوی مسئولین دانشکده جوایزی دریافت کردند.

پایان خبر

جمعه 28 ارديبهشت 1397  12:2

 اخبار مرتبط
جمعه 28 ارديبهشت 1397  |  جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویان زبان فارسی دانشگاه سلجوق ترکیه برگزار شد
سه شنبه 22 اسفند 1396  |  برگزاری مرحله مقدماتی پنجمین دوره المپیاد زبان فارسی در ترکیه
سه شنبه 17 مرداد 1396  |  گپی با بانوی تُرک در سایه‌ کاشی‌های هفت‌رنگ و آواز شجریان
شنبه 23 مرداد 1395  |  حضور دانشجویان زبان و ادبیات فارسی دانشگاه های ترکیه در ایران
آخرين تاريخ بازديد : جمعه 3 اسفند 1397  15:9:46
تعداد بازديد از اين خبر : 562
کدخبر : 1694

کليد واژه هاي مرتبط : ترکیه  ;  سلجوق  ;