|
نوع خبر 
 
 
هفته آینده برگزار می شود؛
آزمون متقاضیان نخستین دوره دانش افزایی تربیت مدرس زبان فارسی بنیاد سعدی
مدیر آموزش بنیاد سعدی از برگزاری آزمون تعیین سطح متقاضیان شرکت در نخستین دوره بلند تربیت مدرس زبان فارسی طی هفته آینده خبر داد.
آزمون متقاضیان نخستین دوره دانش افزایی تربیت مدرس زبان فارسی بنیاد سعدی

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، عباس نجار، مدیر آموزش این بنیاد در همین خصوص گفت: بنیاد سعدی سال های پیش یک دوره بلند مدت دانش افزایی زبان فارسی در تابستان برگزار می کرد که سال گذشته برای نخستین بار در این دوره، کلاس تربیت مدرس نیز برای زبان آموزان سطح فوق میانی ، پیشرفته و ماهر برگزار شد. امسال تصمیم گرفتیم با توجه به اهمیت دوره تربیت مدرس و افزایش تعداد متقاضیان آن، دوره بلند مدت دانش افزایی خود را طی دو زمان متفاوت و به تفکیک دوره تربیت مدرس زبان فارسی و دوره فارسی آموزی برگزار کنیم.

وی افزود: دوره تربیت مدرس زبان فارسی از اواخر تیرماه امسال آغاز خواهد شد. این دوره، نخستین دوره بلند مدت تربیت مدرس زبان فارسی بنیاد سعدی و مخصوص استادان زبان فارسی و فارسی آموزان سطح فوق میانی، پیشرفته و ماهر است. بیش از 90 نفر برای این دوره ثبت نام کرده اند که مرحله اول آزمون تعیین سطح مهارت گفتاری آنها هفته آینده به صورت برخط(آنلاین) توسط کارشناسان بنیاد سعدی برگزار خواهد شد. مرحله دوم، شامل آزمون های  چهار گزینه­ ای و  نوشتاری نیز در ایران از پذیرفته شدگان اخذ خواهد شد.

مدیر آموزش بنیاد سعدی با بیان آنکه این دوره طی یک ماه برنامه ­ریزی شده است، گفت: پذیرفته شدگان این دوره در این مدت مهارت هایی مانند آزمون سازی، فنون و روش تدریس گفت و گو، شنیدن، خواندن، نوشتن، دستور و واژگان و همچنین روش تدریس کتاب های تالیف بنیاد سعدی مانند «گام اول» و «مینا» را  طی 100 ساعت فرا خواهند گرفت.

نجار همچنین با بیان آنکه در پذیرش متقاضیان دوره تربیت مدرس بنیاد سعدی، دارندگان مدرک تحصیلی در یکی از رشتههای مرتبط با ایرانشناسی، شرق شناسی یا زبان و ادبیات فارسی در اولویت هستند، افزود: افرادی که سابقه فعالیت آموزشی یا پژوهشی در حوزۀ آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان دارند، استادان ایرانی و غیر ایرانی زبان فارسی در خارج از کشور و دانشجویان خارجی و غیر ایرانیانی که در داخل ایران زبان فارسی آموخته اند نیز واجد ثبت نام در این دوره بوده اند.

پایان خبر

شنبه 5 خرداد 1397  13:37

 اخبار مرتبط
شنبه 21 اسفند 1395  |  آغاز ثبت نام در هشتاد و چهارمین دوره دانش‌افزایی زبان فارسی
شنبه 28 مرداد 1396  |  افسون شده های ایران
شنبه 15 مهر 1396  |  برنامه رادیویی«فارسی با طعم شکر» از زبان فارسی آموزان بنیاد سعدی
سه شنبه 25 مهر 1396  |  خوشحالم به کشوری با تمدن غنی و میراث فرهنگی ماندگار سفر کردم
آخرين تاريخ بازديد : جمعه 3 اسفند 1397  21:47:52
تعداد بازديد از اين خبر : 4005
کدخبر : 1700

کليد واژه هاي مرتبط : تربیت مدرس  ;  دانش افزایی  ;