|
نوع خبر 
 
 
به بهانه حضور موفقیت ­آمیز استادان تونسی در نخستین دوره بلند مدت تربیت مدرس بنیاد سعدی
نخستین دوره بلند مدت تربیت مدرس بنیاد سعدی سرانجام در روز پنجشنبه 18 مرداد، با برگزاری مراسم اختتامیه در حالی به پایان رسید که عملکرد موفق بسیاری از شرکت کنندگان این دوره، نشان از ثمره تلاش ها برای گسترش زبان فارسی طی این سال ها داشت.
به بهانه حضور موفقیت ­آمیز استادان تونسی در نخستین دوره بلند مدت تربیت مدرس بنیاد سعدی

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از زهرا عامری کارشناس منطقه تونس، در هشتاد و پنجمین دوره دانش افزایی سه استاد زبان فارسی از کشور تونس حضور داشتند که نتایج آزمون و گواهی پایان دوره آنان، حکایت از موفقیت، تسلط و قوت ایشان در زمینه آموزش زبان و ادبیات فارسی داشت.

منصف الحامدی دانش­ آموخته جامعه المصطفی مرکز قم که تجربه سال­ ها زندگی و تحصیل در ایران را دارد و هم­اکنون در دانشگاه زیتونه تونس مشغول تدریس زبان و ادبیات فارسی است،  به همراه خانم سندس مرزوقی که ایشان هم فارغ التحصیل جامعه الزهرا شهر قم و استاد زبان فارسی دانشگاه منوبه در تونس است، توانستند دوره را با موفقیت گذرانده و با شایستگی گواهی پایان دوره را اخذ کنند.

در کشوری مانند تونس که بعد جغرافیایی نتوانسته است مانع از انتقال زبان فارسی و فرهنگ و تمدن شگرف ایرانی در آن شود، رشد و بالندگی استادان، پژوهشگران و مترجمان زبان فارسی پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و به ویژه در سال­های اخیر،  نشان از فرهنگِ پذیرا، اندیشه روشن و ادب­دوست و اشتیاق ذاتی مردم آن به درآمیختن با فرهنگ­، تمدن­ و آداب فکری و عقیدتی اقوام دیگر دارد.  

در همایش بررسی وضعیت آموزش زبان فارسی در کشورها که در حاشیه برگزاری دوره و به همت معاونت امور بین الملل بنیاد سعدی به وقوع انجامید نیز  دکتر الحامدی به نمایندگی از اساتید زبان فارسی کشورش، از روابط قوی فرهنگی میان دو کشور ایران و تونس سخن گفته و آینده این روابط را با توجه به اقدامات انجام شده در جهت توسعه آموزش زبان فارسی در دانشگاه­ها و مراکز عالی تونس و علاقه تونسی ­ها نسبت به شناخت تمدن کهن ایرانی و مسافرت به ایران، روشن و امیدوارکننده ارزیابی کرد.

گفتنی است بنیاد سعدی در راستای تحقق اهداف خود برای تقویت و توسعه خط، زبان و ادبیات فارسی و با همکاری  رایزن فرهنگی ایران در تونس در سال­های93، 94، 95 و 96 پذیرای فارسی­ آموزان تحصیل­کرده همچون خانم ایمان شریف، فارغ التحصیل رشته معماری دانشگاه تونس و خانم دکتر مونا بعزاوی استاد زبان و ادبیات عرب بوده است.

برگزاری دوره دانش ­افزایی زبان فارسی ویژه 15 بانوی فارسی ­آموز تونسی، با مشارکت مرکز آزفای دانشگاه الزهرا و بنیاد سعدی در تابستان  96 نیز دلالت بر توجه رایزنی فرهنگی در تونس و آمادگی مراکز و نهاد­های داخلی در زمینه گسترش زبان فارسی در این کشور دارد.

پایان خبر

سه شنبه 30 مرداد 1397  7:28

 اخبار مرتبط
شنبه 11 مهر 1394  |  بازدید فارسی آموزان تونسی و قطری از بنیاد ایرانشناسی
چهارشنبه 4 مرداد 1396  |  شیفتگی تونسی‌ها به خاندان نبوت
سه شنبه 9 مرداد 1397  |  تونس از تجارب آموزشی ایران بهره‌ می‌برد
دوشنبه 6 مهر 1394  |  دیدار فارسی آموزان تونسی و قطری با معاون امور بین الملل بنیاد سعدی
آخرين تاريخ بازديد : يکشنبه 1 ارديبهشت 1398  20:24:13
تعداد بازديد از اين خبر : 3188
کدخبر : 1833

کليد واژه هاي مرتبط : تونس  ;